Posted on

Коронавірус та домашні тварини

Ділимося офіційною інформацією від ВООЗ

Поки ми чекаємо на інтерв’ю з нашими ветеринарами, дослідили для вас офіційну інформацію ВООЗ та ВООЗТ (Всесвітня організація охорони здоров’я тварин).

 

 

 

За їхніми даними:

 

– за наявними свідченнями та доказами, головним розповсюджувачем захворювання залишається контакт людини з іншою людиною.

 

– даних також недостатньо навіть для того, щоби підтвердити походження вірусу від тварини. Дослідження продовжуються.

 

– були зафіксовані випадки, коли тварини заражались COVID-19 від людей, які були хворі на COVID-19 та перебували у тісному контакті з цими тваринами.

 

Декілька собак та кішок (домашніх, а також тигр) були протестовані позитивно на COVID-19. Кожен з них до цього мав тісний контакт з хворою на COVID-19 людиною. Детальну інформацію по кожному з випадків ви можете прочитати безпосередньо на сторінці ВООЗТ за посиланням у кінці посту (у розділі ‘more information’).

 

За лабораторними даними з тих видів тварин, яких було досліджено, саме кішки та коти є найбільш вразливою категорією для зараження вірусом і до подальшої хвороби. Вони можуть передавати вірус іншим котам. Тхори також здатні до зараження вірусом, утім менше хворіють. З цього списку собаки, які теж мають вірогідність заразитись, але не захворіти, займають третє місце – у них найменша вірогідність.

 

– Наразі ж, повторюємо, НЕМАЄ ЖОДНИХ ДОКАЗІВ, ЩО ТВАРИНИ, яким вірус передався від людини, Є РОЗПОВСЮДНИКАМИ ВІРУСУ.

 

Таким чином, ВООЗ та ВООЗТ вважають безпричинними будь-який тип поводження з тваринами, спричинений турботою про себе у зв’язку з запобіганням зараження.

 

 

 

 

Будь ласка, будьте свідомими, перевіряйте офіційні джерела та не відмовляйтесь від братів та сестер наших менших через страх заразитись.

Не викидайте їх на вулицю, не присипляйте та не шкодьте їхньому здоров’ю. Щирі пухнастики не винні у людських проблемах, але, як ми всі знаємо, завжди тут поряд, щоби підтримати та зігріти нас у важкі часи.

Тож, давайте залишатись людяними й по відношенню до тварин. Вони обов’язково за це помуркотять вам на вушко перед сном або зігріють своїми теплими лапками у найтривожніші часи.

Детальну інформацію щодо ситуації з захворюваннями тварин ви можете знайти тут:

https://www.oie.int/…/questions-and-answers-on-2019novel-c…/