Posted on

Що було на лекції “Психосоматика. Репродуктивна сфера”?

У понеділок, 20.01, відбулася лекція “Психосоматика. Репродуктивна сфера”. Лекторка Антоніна Наконечна розповідала про причини інфертильності, про різницю між соматичною та психологічною готовністю до дитини та про сучасні підходи до вирішення цих проблем.

Традиційно ділимося з вами короткими тезами з лекції:

  • потреба у розмноженні - видова, і вона є життєво необхідною для виду, а не для індивіда. Індивідуальна потреба у відтворенні можлива у людини на рівні усвідомлення.
  • оскільки народження дітей є соціально-обумовленим завданням, то протиріччя між необхідністю його виконання та неготовністю до цього зазвичай не усвідомлюється. Згодом воно проявляється у вигляді різноманітних захисних механізмів, зокрема соматичних.
  • для здійснення репродуктивної функції необхідно виконання двох незалежних одне від одного на мотиваційному та поведінковому рівнях видів активності: батьківського та статевого. 
  • статева поведінка реалізовується через задоволення статевої потреби, яка на суб'єктивному рівні переживається як індивідуальна та є вродженою. 
  • батьківська поведінка реалізує потреби виду і майже не має вроджених механізмів її задоволення. Майже повністю формується в процесі дорослішання, тобто протягом життя.
  • слідкуйте за АМГ! АМГ - Антимюллерів гормон - є точним маркером оваріального резерву, він відображає репродуктивний потенціал жінки.
  • пані Антоніна рекомендує контролювати рівень АМГ з 12 років. Якщо після досягнення 16 років його показник знижується - це може бути підставою для замороження яйцеклітини.
  • що стосується жінок після 35 років, які планують вагітність. Їм обов'язково варто контролювати рівень АМГ і враховувати, що зниження АМГ< 1 – може бути ознакою скорого настання менопаузи.


    Більш детально – невдовзі в відеозаписі лекції. Дякуємо всім, хто прийшов та не побоявся такої табуйованої теми. Також дякуємо за ваші внески, завдяки вам ще 3000 грн піде на книжки шрифтом Брайля для діток з порушеннями зору 🙂