Posted on

Що було на лекції “Раціон. Здоровий підіхід”?

4-го грудня у ЦеХаб відома дієтологиня Наталія Самойленко читала лекцію зі здорового харчування та особливостей побудови індивідуального раціону. Ми зібрали для вас головні тези та цікаві факти з лекції.
Метаболічний синдром – комплекс взаємопов’язаних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань та цукрового діабету. Він викликає інсулінорезистентність – неспроможність нашого організму належним чином обробляти інсулін. Визначити наявність метаболічного синдрому можна лабораторними методами, просто здавши аналізи на Інсулін, С-Пептид та Індекс НОМА. Його також можна попередити, якщо змінити свої харчові звички та спосіб життя.
Поради щодо впровадження здорового раціону:
– діетичні напої ще гірші, аніж просто солодкі. Вони безпосередньо пов’язані зі збільшенням об’єму талії та виникненням метаболічного синдрому. Солодкі теж пов’язані з ризиком МС
– при збільшенні споживання води на 1 літр, ми знижуємо енергетичну цінність їжі, яку споживаємо, на 236.8 ккал
– білок + вуглеводи = інсулінова вибухівка (інсуліновий індекс зростає на 127%, особливо це стосується поєднання кисломолочний сир + цукор)
– знежирені молочні продукти призводять до викиду інсуліну більше, аніж ті, які мають звичайну жирність
– перекуси солодощами та фруктами між основними прийомами їжі погіршують інсулінорезистентність
– регулярна відмова від сніданків та обідів веде до розвитку метаболічного синдрому
– сніданок протягом години після пробудження покращує чуттєвість клітин до інсуліну
– чим більш ретельно ми пережовуємо їжу – тим нижчий рівень розвитку метаболічного синдрому
Дуже важливо дотримуватись певного ритму споживання їжі, який би був пов’язаний з нашим власним циркадним ритмом. Вночі наші клітини втрачають свою здатність толерувати глюкозу, тому ризик виникнення метаболічного синдрому збільшується.

Харчуйтеся вчасно, здорово та насолоджуйтесь життям. Не сумуйте за тими продуктами раціону, від яких бажано відмовитись, адже це не задоволення, а безпосередня шкода вашому здоров’ю. Будьте здоровими, піклуйтеся про себе та чекаємо вас на наступних лекціях Оздоровчих практик 😉