Posted on

Як пройшла лекція “Реанімація. Врятувати життя”?

Цього понеділка, 9 вересня, вже традиційно у ЦеХабі відбулася зустріч проекту “Оздоровчі практики”. На ній відбувалися справжні інтерактивні навчання, адже інструктор-викладач Олег Картавий наочно демонстрував присутнім методи правильного надання невідкладної допомоги постраждалому.

Реанімація лише зі сторони виглядає легкою справою, з якою може впоратися кожна пересічна людина. Насправді ж, цей процес вимагає спеціальних знань та підготовки.

Тому вивчайте лише перевірені джерела інформації, перевіряйте інформацію на актуальність і в жодному разі не довіряйте художнім фільмам. Перед тим, як почати надавати допомогу, обов’язково знайдіть свідків, які у випадку необхідності зможуть підтвердити, що ви намагалися допомогти постраждалому, а не навпаки. За можливості, намагайтеся залишити постраждалого на місці, де він перебуває, адже у випадку серйозних травмувань його переміщення може нанести йому ще більшої шкоди.

Під час виклику швидкої допомоги важливо також навчитися коректно надавати інформацію диспетчеру для того, щоби служба змогла прибути на місце якомога швидше. Для цього існує такий алгоритм:

1. Вказати точну адресу;
2. Коротко розповісти, що трапилось;
3. Назвати кількість постраждалих;
4. Уточнити стан свідомості/наявність дихання постраждалих;
5. Якщо особа не дихає, сказати “ми почали реанімацію”.

Серцево-легенева реанімація:

30 натискань на грудну клітку з частотою 100 натискань/хвилина. Глибина компресій – 5 см. Після 30 натискань – зробити два штучних вдохи (утім, за відсутності маски-клапана – просто продовжити серцево-легеневу реанімацію).

Більш детальну інформацію щодо різних правил з надання першої медичної допомоги Ви можете знайти у Наказі “Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах” (перше посилання у коментарях), у нашому відеозаписі лекції, який ми опублікуємо згодом, або ж на курсах Центру Спеціальної Підготовки.

Сподіваємося, що всі слухачі лекції зможуть за необхідності зробити правильні кроки для того, щоби врятувати чиєсь життя.

Про тему наступної лекції та дату її проведення ви дізнаєтеся вже зовсім скоро 🙂